Raumenų testas TMG S2 sistema

Apie TMG raumenų tyrimą

Tensiomiografija (TMG) – yra neinvazinė diagnostinė tyrimo technika, skirta vertinti raumenų mechanines savybes. Pagrindinis TMG principas yra matavimas, kaip greitai raumenys susitraukia, kai jie stimuliuojami elektros impulsais. Šis procesas įvyksta per neuromuskulinį sąveikos mechanizmą. Raumens atsakas į elektros stimuliaciją gali parodyti raumens būklę, ar raumuo pažeistas, nusilpęs, pertemptas, koks raumens susitraukimo greitis, tonusas ar yra įtampa, asimetrija, taip pat gali padėti nustatyti ir esamą raumenų disbalansą. Tensiomiografijos (TMG) metodu paremta patentuota, inovatyvi ir daugiau nei 160 mokslinių tyrimų pagrįsta funkcinės raumenų diagnostikos sistema, kurios pagalba galima įvertinti raumenų skaidulų tipą, savybes, tonusą, nuovargį, spastiškumą, simetriją / asimetriją, smulkius raumens pažeidimus, atrofiją.

Tiriamųjų fizinis pasirengimas, jų raumenų būklė įvertinama objektyviai, kiekybiniais duomenimis. Tai padeda nustatyti treniruočių, reabilitacijos proceso efektyvumą, traumų riziką, atleto pasirengimą grįžti į aikštelę. Vieno raumens matavimas TMG užtrunka vos sekundę ir yra neskausmingas.

Kam reikalingas TMG tyrimas?

TMG tyrimas gali būti naudingas įvairiose srityse, kuriose vertinami raumenų mechaniniai parametrai ir funkcijos. Šis tyrimas yra ypatingai aktualus profesionaliems sportininkams ir aktyviai sportuojantiems žmonėms, kadangi tai padeda identifikuoti raumenų disbalansą, prognozuoti traumų riziką r optimizuoti treniruotes bei reabilitacijos programas. Taip pat TMG tyrimas yra naudingas po operacijų, įvairių raumenų, sausgyslių, raiščių, kaulų lūžių, reabilitacijos metu, norint stebėti ar reabilitacija veiksminga bei įvertinti progresą. Šis tyrimas gali būti aktualus ir tiems, kurie siekia pažinti savo kūną, nori išvengti traumų ar pasiekti maksimalius sportinius rezultatus.

Ką suteikia TMG:

Ruošiantis naujam sezonui:

  • Parodo, kurie raumenys yra per lėti, per silpni arba per daug įsitempę.
  • Vertina, kurie raumenys pavargę ir perkrauti.
  • Traumų prevencija randant silpną grandinės raumenį.
  • Puikus įrankis treniruočių periodo efektyvumo vertinimui.
  • Nustatomos silpnosios raumenų grupės ir įvertinamas treniruočių periodo efektyvumas sprendžiant šiuos trūkumus.

Gydantis po traumos:

  • Parodo, kiek pažeistas raumuo yra funkciškai atsistatęs. Pvz. jeigu ultragarsas rodo, kad raumuo struktūriškai yra sveikas, tai TMG gali pasakyti ar funkcija irgi tokia pati, kaip ir sveiko raumens.
  • Nustato ar sportininkui yra saugu grįžti į prieš traumą buvusį lygį.
  • Reabilitacijos monitoringas – ar reabilitacija eina tinkama linkme ir raumens savybes atsistatinėja.

TMG tyrimo eiga

Pirmiausiai pacientas yra paruošiamas TMG tyrimui. Tai apima paaiškinimą kaip bus atliekamas tyrimas, kiek laiko truks procedūra, drabužių pašalinimą nuo kūno ir patogų pozicionavimą. Toliau vyksta raumens testavimas: ant raumens kurį planuojama tirti yra dedami du lipnūs elektrodai, specialus tensiomiografijos sensorius yra priglaudžiamas prie raumens tarp elektrodų. Jis fiksuos raumens susitraukimą. Tuomet elektrinio stimulo pagalba raumuo trumpam sutraukiamas, raumens sutraukimas izometrinėmis sąlygomis sukuria raumens judesį. Tensiomiografijos sensorius yra prijungtas prie kompiuterio, kuriame veikia specialiai sukurta programinė įranga, kuri stebi judesius bei parodo rezultatus realiu laiku. Vieno raumens matavimas TMG užtrunka vos sekundę ir yra visiškai neskausmingas, tačiau jei yra testuojamas ne vienas raumuo, tyrimo trukmė gali būti apie 60min.

Kaip atrodo tmg matavimo protokolas?

Tensiomiografija (TMG) naudojama radialinio raumenų pilvelio poslinkio stebėjimui izometrinėmis sąlygomis. Poslinkio jutiklis dedamas statmenai plokštumai ant didžiausios srities virš raumenų pilvelio. Raumenų pilvelio poslinkis susitraukiant yra išmatuojamas.

Raumenų susitraukimą sukelia vieno impulso elektriniai stimuliatoriai. Aplink TMG jutiklį dedami du lipnūs elektrodai. Anodas dedamas distaliai, o katodas – proksimaliai, 20-50 mm nuo matavimo taško. Bipolinė elektrinė stimuliacija sudaryta iš vieno 1 ms trukmės tiesioginės srovės impulso.

Ką parodo TMG tyrimas?

Raumens reakcijos laikas (Td) – laiko tarpas, per kurį raumuo atsako į stimulą;

Susitraukimo laikas (Tc) – laiko tarpas, per kurį raumuo susitraukia (jo metu nustatomas skaidulu tipas);

Susitraukimo išlaikymo laikas (Ts) – laiko tarpas, kai raumuo būna įsitempęs;

Atsipalaidavimo laikas (Tr) – laikas, per kurį raumuo atsipalaiduoja po maximalaus susitraukimo.

Poslinkis (Dm) –  didžiausia raumens susitraukimo amplitudė.

Kaip dažnai galima atlikti TMG tyrimą?

TMG tyrimą galima atlikti pagal poreikį, remiantis konkrečia situacija ir tikslais. Bendrai, TMG tyrimas gali būti atliekamas vieną kartą siekiant diagnozuoti ar įvertinti raumenų būklę, taip pat gali būti atliekamas periodiškai, kad būtų stebimi rezultatai ir progresas. Svarbu pasitarti su gydytoju ar specialistu, kad būtų parinktas tinkamas šio tyrimo dažnis. TMG tyrimas yra laikomas saugia procedūra, nes neįtraukia invazinių ar skausmingų veiksmų. Šios procedūros metu yra naudojama maža elektros srovė, kuri nekenkia pacientui. Taigi, tiesioginis šalutinis poveikis nuo TMG tyrimo yra mažas ar visai nepastebimas. Tačiau gali atsirasti keletas nepatogumų: kai kurie pacientai gali jausti diskomfortą, paprastai jis yra minimalus ir trumpalaikis, kartais po elektrodų naudojimo gali atsirasti odos paraudimas, taip nutinka todėl, kad kai kurių pacientų oda yra kiek jautresnė, taip pat kai kurie pacientai po TMG tyrimo gali jausti nuovargį arba šiokį tokį raumenų skausmą, tai gali būti dėl raumenų stimuliacijos ir aktyvacijos per tyrimo procesą.

Kada TMG tyrimas nerekomenduojamas?

Nors tensiomiografija (TMG) yra saugi procedūra, yra tam tikrų situacijų, kai TMG tyrimą atlikti nerekomenduojama. Pateikiame kelis atvejus kada tyrimo vertėtų atsisakyti: žaizdos ar odos pažeidimai, specifinės raumenų ligos, sudėtingos sveikatos būklės tokios kaip širdies ligos, hipertenzija. Taip pat TMG tyrimas yra nerekomenduojamas nėštumo metu ir turintiems implantus ar kitas metalines ar elektronines priemones.

Po testavimų automatiškai sugeneruojamos PDF ataskaitos su rekomendacijomis, kaip toliau dirbti su sportininku. Pagal rekomendacijas sudaroma pratimų programą

Visi matavimai yra kiekybiniai, todėl nėra subjektyvumo.

Tyrimo trukmė: ~60 min

TMG raumenų tyrimus galime atlikti atvykus į Jūsų pasirinktą vietą.

Svarbu! Esame sertifikuoti atlikti TMG testavimą.

TMG raumenų tyrimo kaina

Pavadinimas ⠀Kaina⠀
Vienos raumenų poros testavimas arba visų sporto šakai svarbiausių raumenų grupių tyrimas
15 - 125 €
Kitos sportinio testavimo paslaugos
Sportinis testavimas
Pilnas funkcinis ištyrimas
Funkcinių žmogaus judesių ištyrimas pagal pilną Functional Movement sistemą.
Pilnas funkcinis ištyrimas
Dinaminis judesių vertinimas, raumenų grandžių testavimas ir individualios programos sudarymas – 70 €
Daugiau informacijos
Sportinis testavimas
Raumenų jėgos, ištvermės, tarpusavio sąveikos tyrimas Biodex izokinetine sistema
Izokinetinė sistema „Biodex Pro 4“ – tai prietaisas, naudojamas testuoti ir lavinti raumenų jėgą, ištvermę bei įvertinti raumenų grupių tarpusavio sąveiką.
Raumenų jėgos, ištvermės, tarpusavio sąveikos tyrimas Biodex izokinetine sistema
Raumenų jėgos, greičio, galingumo, jėgos simetriškumo indekso nustatymas – 50 €
Daugiau informacijos