Mulligan metodas skausmui gydyti

Kas yra Mulligan metodas?

Mulligan yra manualinės terapijos dalis, kurios tikslas yra atkurti beskausmį, normalaus stereotipo ir pilnos amplitudės judesį. Veikiant atitinkamoms mobilizacinėms jėgoms yra pašalinamas paciento skausmas, suvaržymas arba funkcinis praradimas.

Mulligan Concept technika apima sąnarių mobilizaciją arba slydimą. Nustačius vieną ar kelis panašius požymius, kurie gali apimti sąnario judesių praradimą, skausmą, susijusį su judesiu arba su specifine funkcine veikla, kineziterapeutas taiko pasyvią sąnario mobilizaciją, kuri išlieka viso aktyvaus judesio metu. Tada, jei sąnarys neskausmingas, pacientas jį pakartotinai aktyviai judina anksčiau apribotu ir (arba) skausmingu judesiu, o terapeutas ir toliau palaiko tinkamą mobilizaciją. Po Mulligan technikos skausmas sumažėja ir padidėja judesių amplitudė.

Mulligan sąnarių mobilizacijos privalumai:

Dažniausios Mulligan terapijos indikacijos

Kaip atliekama Mulligan terapija?

Prieš pradedant Mulligan terapiją, kineziterapeutas atlieka paciento vertinimą, kuris gali apimti fizinį tyrimą, paciento nusiskundimų išklausymą, ligos istorijos perskaitymą ir kitus diagnostinius metodus. Šio etapo metu nustatomi paciento sąnario judesio apribojimai. Pagrindinis Mulligan terapijos principas yra mobilizacija su judesiu. Kineziterapeutas taiko šį principą, paprašydamas paciento atlikti tam tikrą judesį, tuo pačiu metu taikydamas sąnarį stumiančius arba traukiančius judesius. Šis judesio ir mobilizacijos derinys yra skirtas pagerinti sąnario funkcijai. Terapeutui taikant pasirinktą paspaudimo ar mobilizavimo techniką, paciento yra prašoma atlikti tam tikrus judesius. Tai padeda įvertinti ir gerinti judesių amplitudę. Vertinamas prieš tai apriboto ir (ar) skausmingo judesio pokytis. Kineziterapeutas gali paskirti pacientui pratimus namuose, skirtus palaikyti ar tobulinti judesio amplitudę. Terapijos sesijos trukmė gali skirtis priklausomai nuo paciento būklės, tačiau vidutiniškai ši procedūra gali trukti nuo 30min. iki 1val.

Kada nerekomenduojama atlikti Mulligan terapijos

Mulligan terapijos nerekomenduojama atlikti jeigu: karščiuojate, sergant infekcine liga, turite toli pažengusią osteoporozę, neseniai patyrėte sunkią traumą, sergant onkologine liga ar turite giliųjų venų trombozę. Prieš atliekant šią terapiją būtinai pasikalbėkite su gydytoju ar kineziterapeutu, taip jie galės padėti nustatyti ar galite atlikti procedūrą ir kiek kartų jums prireiks ją atlikti.

Mulligan terapijos kaina

Pavadinimas ⠀Kaina⠀
Mulligan sąnarių mobilizacija
25 - 35 €
Kitos manualinės terapijos paslaugos
Manualinė terapija
Maitland mobilizacija
Objektyviais testais nusprendžiama, kokią manualinės terapijos techniką taikyti.
Maitland mobilizacija
Maitland mobilizacija – 25 – 35 €
Daugiau informacijos
Manualinė terapija
Stecco fascijų manualinė terapija
Specialus manualinis terapijos metodas, kurio metu siekiama įvertinti giliųjų fascijų poveikį kaulų ir raumenų sistemos ligų atsiradimui.
Stecco fascijų manualinė terapija
Stecco fascijų manualinė terapija – 25 - 35 €
Daugiau informacijos