Stecco fascijų manualinė terapija

Apie paslaugą

STECCO fascijų manualinė terapija – tai specialus manualinis terapijos metodas, kurio metu siekiama įvertinti giliųjų fascijų poveikį kaulų ir raumenų sistemos ligų atsiradimui. Šiuo metodu ryšys tarp fascijų ir raumenų yra įsivaizduojamas kaip trimatė sistema, kurioje egzistuoja nenutrūkstama priklausomybė.

Fascijų vaidmuo – Pagal Stecco teoriją, kūnas yra sudarytas iš 14 segmentų: galvos, kaklo, krūtinės ląstos, juosmens, dubens, kaukolės, žastikaulio, alkūnės, riešo, pirštų, klubo, kelio, kulkšnies ir pėdos. Kiekvieną kūno segmentą aptarnauja šeši miofascialiniai vienetai (mf vienetai), susidedantys iš monoartikulinių ir biartikulinių vienakrypčių raumenų skaidulų, jų gilių fascijų ir artikuliaciją, kuri juda viena kryptimi vienoje plokštumoje. Kadangi fascijos sudarytos iš kelių sluoksnių ir yra gausiai inervuotos, jų įtempimo būsena palaikoma dėl į jų įaustų raumenų tonuso.

Ši įtampa leidžia nervinių galūnėlių ir fascijų audinių receptoriams reaguoti į visus kūno judesius ir reguliuoti audinių įtampą. Esant pažeidimui, fascija nebeslysta, tinkamai neišsitempia, o fibrozė lokalizuojasi susikertančiuose įtampos taškuose, vadinamuose koordinacijos centrais ir susiliejimo centrais.
Tokiu būdu vystosi kaulų ir raumenų sistemos disfunkcija – apribojamas organų slydimas ir judėjimas, kurie sukelia skausmą įvairiose vietose.

STECCO terapijos privalumai

Dažniausios indikacijos

Paslaugos kaina

Pavadinimas Kaina
Stecco fascijų manualinė terapija
25 - 35 €

Kitos manualinės terapijos paslaugos

Manualinė terapija

Maitland mobilizacija

Objektyviais testais nusprendžiama, kokią manualinės terapijos techniką taikyti.

Maitland mobilizacija

Maitland mobilizacija – 25 – 35 €
Daugiau informacijos
Manualinė terapija

Mulligan sanarių mobilizacija

Manualinės terapijos dalis, kurios tikslas yra atkurti beskausmį, normalaus stereotipo ir pilnos amplitudės judesį.

Mulligan sanarių mobilizacija

Mulligan sanarių mobilizacija – 25 - 35 €
Daugiau informacijos