Elektromiografija (EMG)

Apie elektromiografijos tyrimą

Elektromiografija (EMG) yra tyrimas, kurio metu, naudojant elektrodus, įvertinamas raumenų aktyvumas, disbalansas judesio metu ir raumenis kontroliuojančių nervų būklė ir funkcija.

EMG tyrimas plačiai taikomas tiek reabilitacijoje, kineziologijoje ir biomechanikoje, analizuojant raumenų disfunkciją, aptinkant netinkamus raumenų aktyvacijos modelius ir vertinant gydymo rezultatus.

EMG suteikia informacijos apie raumenų aktyvaciją, kurios reikia pratimui, taip pat apie optimalią pratimo padėtį. Šis metodas leidžia palyginti lengvai gauti vertingos informacijos apie nervų ir raumenų veiklą.

Šiuos pokyčius leidžia įvertinti kompiuterinės programos, kurių pagalba pats tiriamasis gali į save pažvelgti iš šalies ir įvertint,i kaip jis atlieka tam tikrus judesius, juos koreguoti.

Sistema puikiai tinka vertinti žmogaus judesį atvirame lauke, todėl gaunami tikslūs duomenys tiriamajam realioje aplinkoje.

Kam taikomas EMG tyrimas?

Elektromiografijos tyrimo nauda

Elektromiografija (EMG) yra naudingas diagnostikos metodas, leidžiantis specialistams įvertini paciento raumenų ir nervų sistemos būklę. EMG gali būti atliktas siekiant nustatyti simptomų, tokių kaip raumenų silpnumas, deformacija, standumas ir susitraukimas, priežastį. Šis tyrimas padeda nustatyti motorines problemas: (nevalingas raumens trūkčiojimas), padeda nustatyti nervų suspaudimus ar sužalojimus (riešo kanalo sindromas), nervų šaknelių pažeidimus (išialgija), raumenų degeneraciją (raumenų distrofija).

Elektromiografijos tyrimo eiga

Prieš elektromiografijos tyrimą rekomenduojama nusiprausti ir netepti jokių kremų ar aliejų ant savo kūno.

EMG tyrimo eiga: Tyrimui naudojamas labai plonas vienkartinis adatinis elektrodas, pritvirtintas prie ENMG aparato. Oda dezinfekuojama servetėle su antiseptiku, tada adatinis elektrodas įduriamas į atpalaiduotą raumenį. Kai adata yra raumenyje, toje vietoje galite jausti lokalų spaudimą ar diskomfortą. Elektrinės stimuliacijos vietoje pajusite dilgčiojimą ir raumens susitraukimą, kai elektrinė srovė tekės iš stimuliacijos vietos į registravimo elektrodus. Gauti atsakai bus registruojami ENMG aparate.

Po EMG tyrimo nėra jokių veiklos apribojimų. Pabaigus tyrimą, visi nemalonūs pojūčiai praeina iš karto arba keletą dienų galite jausti nedidelį skausmą ar nemalonumą tyrimo vietoje. Po procedūros gali atsirasti laikinų, nedidelių mėlynių, jos turėtų išnykti po kelių dienų.

EMG tyrimo kaina

Pavadinimas Kaina

Elektromiografija

nuo 60 €
KITI LABORATORINIAI TYRIMAI
LABORATORINIS TYRIMAS​
Eisenos vertinimas Zebris medical
Sistema vertina slėgio pasiskirstymą pėdose. Tyrimo metu yra gaunami individualūs judesių atlikimo parametrai.
Eisenos vertinimas Zebris medical
Kaina – 65 €
Daugiau informacijos
LABORATORINIS TYRIMAS​
3D JUDESIO ANALIZĖS SISTEMA QUALISYS
Vertinama bėgimo, šuolio, ėjimo ar individualizuoto judesio technika, kūno kinematika ir kinetika. Pagal esamo judesio biomechaniką įvertinamas raumenų disbalansas.
3D judesio analizės sistema qualisys
Kaina – 130 €
Daugiau informacijos