Biodex raumenų jėgos tyrimas

Apie Biodex tyrimą

Biodex – tai raumenų jėgos tyrimas, kuris yra skirtas vertinti ne tik raumenų jėgą, bet ir raumenų grupių ištvermę,tarpusavio sąveiką. Šis tyrimas naudojamas įvairiose srityse, įskaitant ortopediją, sporto mediciną, neurologiją ir reabilitaciją. Biodex tyrimas padeda išsiaiškinti skausmo priežastis, traumų sukeltus sveikatos sutrikimus. Su Biodex pagalba gaunami išsamūs duomenys, kurie padeda specialistams skirti tyrimais paremtą gydymą ir sudaryti reabilitacijos planą ar efektyvų treniruočių planą sportuojantiems.

Kas yra Biodex Pro 4?

Izokinetinė sistema „Biodex Pro 4“ –  tai prietaisas, naudojamas testuoti ir lavinti raumenų jėgą, ištvermę bei įvertinti raumenų grupių tarpusavio sąveiką. Daugiau nei 25 metus „Biodex” pripažįstamas ne tik pasauliniu standartu, bet ir vienu iš patikimiausių, saugiausių raumenų jėgos vertinimo būdu pasaulyje.

Pasitelkus šią testavimo sistemą gaunami itin išsamūs duomenys, kurie padeda specialistams tiksliai nustatyti tiriamojo raumenų būklę ir parinkti tinkamiausią jų stiprinimo programą. Šios sistemos pagalba pacientai žymiai greičiau atsigauna po raumenų, raiščių ar sąnarių traumų bei pažeidimų, taip pat efektyviau treniruojami raumenys, maksimaliai sumažinant traumų tikimybę – pacientams parengiama efektyvesnė ir saugesnė reabilitacijos programa.

Biodex izokinetinės sistemos privalumai

Biodex izokinetinės sistemos taikymas

Profesionaliame ir mėgėjiškame sporte – traumų prevencijai, sportinių rezultatų gerinimui. Reabilitacijoje – įvertinti reabilitacijos programos efektyvumą, taikant kaip atskirą raumenų ištvermę bei jėgą treniruojančią priemonę, atstatant sąnarių judesių amplitudes.

Sveikatinimo programose – siekiant išvengti raumenų, raiščių ar sąnarių pažeidimų, išsivystančių dėl raumenų disbalanso.

Biodex indikacijos

Kaip atliekamas Biodex raumenų jėgos tyrimas?

Biodex tyrimas atliekamas naudojant specialų aparatą, vadinamą Biodex aparatu ir kompiuterinę programinę įrangą, kuri leidžia stebėti ir analizuoti raumenų jėgą. Štai bendra Biodex tyrimo eiga: Pirmiausiai vyksta paciento paruošimas procedūrai. Pacientas yra supažindinamas su tyrimo būdu ir tikslais. Jo gali būti paprašyta nusiimti sunkius drabužius, kad būtų patogu atlikti tyrimą. Taip pat gali būti reikalaujama nusiimti metalinius papuošalus, nes jie gali trukdyti procedūrai. Kineziterapeutas paklaus paciento apie jo medicininę istoriją, galimus sužalojimus, nusiskundimus ir pradės tyrimą. Tuomet paciento yra paprašoma atlikti įvairius judesius, Biodex aparatas užfiksuoja šiuos judesius ir registruoja raumenų jėgą, ištvermę ir kitus parametrus. Šis aparatas gali reguliuoti pasipriešinimą pagal judesį, leidžiant stebėti raumenų jėgą skirtinguose sąnarių judesiuose. Tai suteikia galimybę vertinti ne tik bendrą raumenų jėgą, bet ir specifinius judesius. Tyrimo metu surinkti duomenys yra perduodami kompiuteriui, kuriame yra programinė įranga, kuri analizuoja surinktus duomenis ir teikia išsamią informaciją apie paciento raumenų funkciją. Tyrimas trunka apie 45-60min. Atsakymas gaunamas iškart po tyrimo, individualiais atvejais – tenka atsakymo palaukti ilgiau.

Biodex tyrimo kaina

Pavadinimas Kaina
Raumenų jėgos, greičio, galingumo, jėgos simetriškumo indekso nustatymas
50 €
Kitos sportinio testavimo paslaugos
Sportinis testavimas
Pilnas funkcinis ištyrimas
Funkcinių žmogaus judesių ištyrimas pagal pilną Functional Movement sistemą.
Pilnas funkcinis ištyrimas
Dinaminis judesių vertinimas, raumenų grandžių testavimas ir individualios programos sudarymas – 70 €
Daugiau informacijos
Sportinis testavimas
Raumenų diagnostinis testavimas TMG S2 sistema
Tensiomiografijos metodu paremta patentuota funkcinės raumenų diagnostikos sistema. Testavimo metu įvertinamas raumenų skaidulų tipas, savybės, tonusas ir kitos savybės.
Raumenų diagnostinis testavimas TMG S2 sistema
Vienos raumenų poros testavimas arba visų sporto šakai svarbiausių raumenų grupių tyrimas – 15 – 100 €
Daugiau informacijos