Funkcinių judėjimo modelių vertinimas ir analizė (SFMA)

Apie SFMA

SFMA (Selective Functional Movement Assessment) – tai visapusiškas metodas, naudojamas asmens funkcinių judėjimo modelių įvertinimui ir analizei. Pagrindinis SFMA tikslas yra nustatyti judėjimo sutrikimus ir asimetrijas, kurios gali prisidėti prie skausmo, traumų ar sumažėjusio pajėgumo.

SFMA ypač vertinga reabilitacijos ir sporto medicinos srityje, kadangi suteikia struktūrizuotą judėjimo problemų įvertinimo ir sprendimo sistemą, siekiant padėti asmenims pagerinti bendrą funkciją, sumažinti skausmą ir pagerinti našumą. SFMA dažnai naudojamas kartu su kitomis vertinimo priemonėmis ir gydymo būdais, siekiant sukurti visapusišką požiūrį į kaulų ir raumenų sistemos sveikatą.

Pagrindiniai SFMA bruožai:

  • Sisteminis vertinimas: SFMA taiko sisteminį metodą judesių modeliams įvertinti. Pirmiausiai nuodugniai išnagrinėjama asmens ligos istorija, įskaitant esamas ar buvusias traumas, operacijas ir svarbius gyvenimo būdo veiksnius. Tada atliekamas objektyvus ištyrimas. Tai apima daugybę judesių testų ir įvertinimų, apimančių visą kūną, daugiausia dėmesio skiriant mobilumui ir stabilumui.

  • Funkcinių modelių vertinimas. Vertinant atsižvelgiama į pagrindinius judesių modelius, kurie yra būtini kasdieninei veiklai ir sportiniams rezultatams. Šie modeliai apima pritūpimą, įtupstus, siekimą, lenkimą ir kitus.

  • Disfunkcinių modelių vertinimas: SFMA padeda nustatyti disfunkcinius judesių modelius, kurie konkrečiau skirstomi į disfunkcinį lenkimą, disfunkcinį tiesimą ir kitus. Tai padeda specialistams tiksliai nustatyti susirūpinimą keliančias sritis.

  • Kūno regionų tarpusavio priklausomybė: SFMA teigia, kad kūnas veikia kaip vientisas vienetas, o disfunkcija vienoje srityje gali sukelti kompensacijas ir turėti įtakos judėjimo modeliams kituose kūno regionuose.

  • Gydymo prioritetų nustatymas: Nustačius sutrikusius modelius, SFMA padeda nustatyti gydymo sritis pagal prioritetus. Remdamasis SFMA išvadomis, kineziterapeutas skiria konkrečius pratimus ir intervencijas, kuriomis siekiama ištaisyti disfunkcinius modelius ir pagerinti mobilumą, stabilumą ir motorinę kontrolę – pašalinti pagrindines judėjimo sutrikimų priežastis.

  • Pakartotinis įvertinimas: SFMA yra dinamiška ir apima pakartotinį vertinimą bėgant laikui. Tai padeda įvertinti asmens atliekamų intervencijų ir pratimų programos efektyvumą, leidžia nuolat vertinti pažangą ir koreguoti gydymo planą.

SFMA kaina

Pavadinimas Kaina
Funkcinių judėjimo modelių vertinimas ir analizė (SFMA)
30 €
Kitos sportinio testavimo paslaugos
Sportinis testavimas
Raumenų diagnostinis testavimas TMG S2 sistema
Tensiomiografijos metodu paremta patentuota funkcinės raumenų diagnostikos sistema. Testavimo metu įvertinamas raumenų skaidulų tipas, savybės, tonusas ir kitos savybės.
Raumenų diagnostinis testavimas TMG S2 sistema
Vienos raumenų poros testavimas arba visų sporto šakai svarbiausių raumenų grupių tyrimas – 15 – 100 €
Daugiau informacijos
Sportinis testavimas
Raumenų jėgos, ištvermės, tarpusavio sąveikos tyrimas Biodex izokinetine sistema
Izokinetinė sistema „Biodex Pro 4“ – tai prietaisas, naudojamas testuoti ir lavinti raumenų jėgą, ištvermę bei įvertinti raumenų grupių tarpusavio sąveiką.
Raumenų jėgos, ištvermės, tarpusavio sąveikos tyrimas Biodex izokinetine sistema
Raumenų jėgos, greičio, galingumo, jėgos simetriškumo indekso nustatymas – 50 €
Daugiau informacijos