Fizinio pajėgumo tyrimas „Vikrumas-Greitumas-Galingumas“

Apie paslaugą

Kojų raumenų galingumo nustatymas (su „Optojump“ sistema)

Galingumas – fizinė ypatybė, kuri parodo gebėjimą greitai generuoti jėgą. Tai ypač svarbu atliekant veiklą, kuriai reikia greitų, staigių judesių, pavyzdžiui, šokinėjant, metant ar kilnojant svorį. Galingumo ugdymas, taip pat gali pagerinti kitas fizines savybes, tokias kaip greitumas, vikrumas, jėga

„Optojump“ dažnai naudojamas tokiose sporto šakose kaip krepšinis, tinklinis, futbolas ir lengvoji atletika, norint įvertinti sportininko šokinėjimo techniką ir efektyvumą, nustatyti tobulintinas sritis ir sekti progresą. Tai sistema, kuri naudojant optinius jutiklius seka ir registruoja įvairius su sportininko judesiais susijusius parametrus, tokius kaip šuolio aukštis, pakilimo laikas, kontakto su žeme laikas ir greitis.

„Optojump“ susideda iš daugybės strypų su integruotais infraraudonųjų spindulių jutikliais, pastatytais ant žemės. Sportininkas atlieka šuolius tarp strypų, o jutikliai fiksuoja laiką, per kurį sportininkas grįžta tarp strypų, atlikus šuolių pakartojimus. Naudodama šiuos duomenis, sistema gali apskaičiuoti įvairius veiklos rodiklius ir pateikti išsamų grįžtamąjį ryšį treneriams ir sportininkams.

Tyrimo metu nustatoma:

Kojų raumenų galingumo nustatymas (su „Optojump“ sistema)

Vikrumas – gebėjimas greitai ir efektyviai keisti kryptį išlaikant pusiausvyrą ir koordinaciją. Tai labai svarbi ypatybė daugelyje sporto ir fizinių veiklų, įskaitant futbolą, krepšinį, tenisą, kovos menus ir gimnastiką bei kasdieniame gyvenime – pavyzdžiui, vikrumas gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų, nes leidžia greitai reaguoti į netikėtas situacijas.

Vikrumas ir greitumas testuojami naudojant „Microgate Witty“, kuri yra belaidė laiko matavimo sistema. Ji dažniausiai naudojama tokiose sporto šakose kaip bėgimas, važiavimas dviračiu, slidinėjimas ir čiuožimas, kur tikslus laikas yra labai svarbus. Ši sistema gali išmatuoti laiką iki 1/1000 sekundės tikslumu ir turi daugybę funkcijų, įskaitant galimybę užfiksuoti tarpinius laikus, nustatyti klaidingus paleidimus ir pateikti rezultatus realiuoju laiku naudojant belaidę technologiją. Sistemą sudaro laiko matavimo vartai, atsakikliai, pritvirtinti prie sportininkų, ir centrinis valdymo blokas, valdantis laiko duomenis. Sistemą lengva nustatyti ir naudoti, todėl ji populiari tarp sporto entuziastų.

Tyrimo metu nustatomas:

Bėgimo greičio nustatymas (su „Witty“ elektronika)

Greitumas – tai gebėjimas greitai judėti per atstumą arba atlikti judesį per trumpą laiką. Tokiose sporto šakose kaip lengvoji atletika, futbolas, krepšinis ir tenisas ir kt., greitumas yra labai svarbus sėkmei ir našumui, o kovos menuose ir bokse greiti refleksai ir greiti judesiai gali suteikti sportininkui pranašumą prieš varžovą. Kasdieniame gyvenime gebėjimas greitai ir efektyviai judėti gali, pavyzdžiui, padėti suspėti į autobusą ar traukinį, išvengti pavojaus arba greitai reaguoti kritinėse situacijose.

Tyrimo metu nustatomas:

Kam taikomas fizinio pajėgumo tyrimas?

 1. Traumų prevencijai:
  Fizinio pajėgumo testavimai gali nustatyti asmens judėjimo modelių silpnybes ar disbalansą, kurie gali padidinti traumų riziką fizinės veiklos metu. Spręsdamas šias problemas treniruodamasis, asmuo gali sumažinti traumų riziką ir pagerinti savo fizines galimybes.
 2. Sportiniams rezultatams:
  Fizinio pajėgumo testavimai gali padėti sportininkams nustatyti tobulintinas sritis ir sukurti konkrečias treniruočių programas, skirtas pagerinti jų fizines ypatybes.
 3. Funkciniam judėjimui:
  Fizinio pajėgumo testavimai įvertina asmens gebėjimą efektyviai judėti, o tai svarbu atliekant kasdienę veiklą, pvz., vaikščiojant, bėgiojant ir lipant laiptais, kertant gatvę, vejantis vaiką ar išvengiant kritimų. Taip pat įvertina gebėjimą generuoti jėga ir judesius kurie yra svarbūs atliekant kasdienę veiklą, pvz., sunkių daiktų kėlimą ir nešimą, atsikėlimą nuo kėdės.
 4. Reabilitacijai:
  Fizinio pajėgumo testavimai gali būti naudojami, siekiant įvertinti asmens pažangą reabilitacijos metu po traumos ar operacijos. Stebėdami fizinių ypatybių pokyčius, terapeutai gali koreguoti gydymo planus ir padėti žmonėms greičiau ir tinkamai atsistatyti po traumų.

  Testavimus galime atlikti atvykus į Jūsų pasirinktą vietą.

Paslaugos kaina

Pavadinimas Kaina
Fizinio pajėgumo tyrimas
50 €
Kitos sportinio testavimo paslaugos
Sportinis testavimas
Pilnas funkcinis ištyrimas
Funkcinių žmogaus judesių ištyrimas pagal pilną Functional Movement sistemą.
Pilnas funkcinis ištyrimas
Dinaminis judesių vertinimas, raumenų grandžių testavimas ir individualios programos sudarymas – 100 €
Daugiau informacijos
Sportinis testavimas
Funkcinio pajėgumo ir maksimalaus deguonies suvartojimo nustatymas su „Dynostics“
Fizinis testavimas, kuriuo matuojamas maksimalus deguonies kiekis, kurį jūsų kūnas gali suvartoti treniruotės metu.
Funkcinio pajėgumo ir maksimalaus deguonies suvartojimo nustatymas su „Dynostics“
Funkcinio pajėgumo ir maksimalaus deguonies suvartojimo nustatymas – 100 €
Daugiau informacijos