Reabilitacija Kaune – efektyvus atsistatymas po operacijų, traumų ar ligų

Apie reabilitaciją

Reabilitacija – tai įvairių gydymo metodikų ir priemonių visuma, skatinanti sveikimo procesą. Reabilitacija padeda žmonėms turintiems įvairias ligas, bandant atsigauti po operacijų  ar traumų ir siekiant atkurti prarastus įgūdžius, pilnai atgauti darbingumą ir savarankiškumą bei padeda sugrįžti į pilnavertį gyvenimą.

Reabilitacijos paslaugos

Innovamed kineziterapijos klinikoje teikiamos šios reabilitacijos paslaugos:

Kada reikalinga reabilitacija?

Reabilitacija padeda sugrįžti į pilnavertį gyvenimą ir leidžia juo mėgautis. Po operacijų, traumų ir lūžių skiriama reabilitacija būtent tam, jog kineziterapeutas užtikrintų jūsų kūno tinkamą gijimo procesą, tai yra, kad liktų kuo mažesni randai, kad sąnariai judėtų kuo laisviau ir kad sustiprėtų jūsų raumenys. Taip pat dirbant su kineziterapeutu trumpėja sveikimo procesas. Reabilitacija dažniausiai teikiama po traumų, lūžių, operacijų.

Reabilitacija po operacijos

Dažniausiai klientai kreipiasi dėl reabilitacijos po šių operacijų:

Reabilitacija po kaulų lūžių

Pagrindiniai lūžiai, dėl kurių klientai kreipiasi dėl reabilitacijos:

Reabilitacija po traumų

Dažniausiai klientus domina reabilitacija po šių traumų:

Reabilitacija po ligos

Pagrindinės ligos, dėl kurių klientai kreipiasi dėl reabilitacijos:

Kiek laiko trunka reabilitacija?

Reabilitacijos trukmė gali skirtis priklausomai nuo paciento būklės, traumos ar ligos specifikos ir istorijos, žmogaus amžiaus, fizinio aktyvumo, pačiai reabilitacijai keliamo tikslo, tai yra ar po jos tikimasi užsiimti tik mažo fizinio aktyvumo veiklomis ar grįžti į aktyvų sportą. Įprastai reabilitacinis gydymas trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių (14-60d.), tačiau reikia suprasti, kad šis gydymas yra individualus kiekvienam pacientui, priklausomai nuo jo būklės ir noro bendradarbiauti. 

Jei pacientas siunčiamas į stacionarinę medicininę reabilitaciją, ji trunka apie 20 kalendorinių dienų, jei į ambulatorinę – ji trunka apie 12-14 darbo dienų. 

Pavyzdžiui, reabilitacija po kojos lūžio maždaug trunka  nuo 2 iki 4 mėnesių, bet gali trukti ir ilgiau.

Reabilitacijos nauda

Reabilitacijos kaina

Pavadinimas ⠀Kaina⠀‏‏‎
Pirminė konsultacija, plano sudarymas
25 - 50 €
Individuali kineziterapija pagal sudarytą reabilitacinį planą
25 - 40 €

INNOVAMED kineziterapijos klinikoje gydytojo siuntimas nėra būtinas – ir patys pacientai, jaučiantys įvairius skausmus, turintys nusiskundimų ir norintys pagerinti savo savijautą, gali kreiptis į kineziterapeutą savarankiškai.

Reabilitacija priklauso pacientams po traumų, operacijų, kaulų lūžių, patyrus insultą. Reabilitacija skiriama tam, kad būtų greičiau atgaunamos jėgos ir vyktų spartesnis sveikimo procesas. 

Reabilitaciją gali paskirti įvairūs sveikatos priežiūros specialistai, priklausomai nuo paciento būklės, poreikių ir gydymo plano. Štai keletas specialistų, kurie gali skirti reabilitaciją:

  • Traumatologai;
  • Neurologai;
  • Ortopedai;
  • Kardiologai;
  • Bendrosios praktikos gydytojai;
  • Dietologai.

Antrinė reabiliatcija dažniausiai yra taikoma po pirminės reabilitacijos, kai pacientas jau buvo pradėtas gydyti. Ši antrinė stadija gali prasidėti po to, kai pacientas jau buvo išleistas iš ligoninės arba kai baigiasi pirminės reabilitacijos programa. Innovamed klinikoje antrinė reabilitacija atliekama, tačiau ji neapmokama ligonių kasų.

Ankstyvoji reabilitacija – tai reabilitacijos forma, kurios tikslas yra pradėti reabilitacijos procesą kuo greičiau po traumos, operacijos ar ligos atsiradimo. Ankstyvoji reabilitacija dažnai pradedama dar ligoninėje, tačiau gali būti ir po hospitalizacijos tęsiama ambulatoriškai arba namuose. Innovamed klinikoje ankstyvoji reabilitacija atliekama, tačiau ji neapmokama ligonių kasų.