Dinaminio stabilumo ir pusiausvyros testas
Y-Balance

Apie dinaminio stabilumo ir pusiausvyros testą

Y-Balance  yra paprastas, tačiau patikimas testas, naudojamas viršutinių ir apatinių galūnių dinaminiam stabilumui ir šio stabilumo simetriškumui vertinti. Jis buvo sukurtas siekiant standartizuoti ir supaprastinti modifikuotą Žvaigždės Nuokrypio pusiausvyros testą. Y-Balance testas išpopuliarėjo dėl savo paprastumo, patikimumo ir tikslumo nustatant sportininkų traumų riziką.

Pusiausvyra, arba padėties kontrolė, gali būti apibrėžiama statiškai, kaip gebėjimas išlaikyti atramos pagrindą minimaliai judant, ir dinamiškai – kaip gebėjimas atlikti užduotį išlaikant stabilią padėtį . Nuolat kintančioje sporto aplinkoje gebėjimas išlaikyti stabilią padėtį yra labai svarbus ne tik norint sėkmingai pritaikyti įgūdžius, bet ir sumažinti traumų tikimybę. Dėl to labai svarbu įvertinti ir stebėti sportininko dinaminį stabilumą. Palyginti su kitais pusiausvyros testais, Y-Balance testas reikalauja dinaminės judesio kontrolės asmeniui esant tokioje padėtyje, kai stipriai apribojamas stabilumas, todėl žymiai aiškiau pastebimas disbalansas ir asimetrija tarp abiejų pusių galūnių.

Y-Balance testas gali būti atliekamas tiek viršutinių, tiek apatinių galūnių dinaminiam stabilumui vertinti. Y-Balance testas apatinėms galūnėms reikalauja pakankamos jėgos, lankstumo, liemens kontrolės ir propriorecepcijos – visų komponentų, būtinų judesio kontrolės funkcijai palaikyti.  Šio testo metu asmuo turi išlaikyti pusiausvyrą stovint ant vienos kojos, tuo pačiu metu kita koja siekiant kuo toliau trimis skirtingomis kryptimis: pirmyn, atgal į šoną vidine kryptimi ir atgal į šalį. Taip vertinamas asmens atraminės kojos stabilumas ir pusiausvyra įvairiomis kryptimis.  Tikslas – kiek įmanoma toliau nustumti indikatorių visomis kryptimis, neprarandant pusiausvyros. Suminis indeksas apskaičiuojamas atsižvelgiant į kojos ilgį ir nustumto indikatoriaus atstumus. Lyginami abiejų kojų rezultatai ir simetrija (skirtumas tarp kiekvienos kojos rezultatų turėtų būti kiek galima mažesnis). Jei suminis indeksas mažesnis nei 96 proc. – kyla didesnė apatinių galūnių traumos rizika.

Y-Balance testas viršutinėms galūnėms vertina šių galūnių mobilumą, dinaminę pusiausvyrą ir funkcionalumą. Šiam testui atlikti reikalingas pečių juostos ir liemens stabilumas, taip pat pakankamas pečių ir krūtinės ląstos mobilumas uždaroje kinetinėje grandinėje. Testas atliekamas iš atsispaudimo padėties, taip stabilizuojant savo kūno svorį ant vienos rankos, o kita ranka, išlaikant taisyklingą pradinę padėtį, tiriamasis turi stengtis kiek įmanoma toliau nustumti slankiojantį indikatorių trimis kryptimis: i vidų, į apačią, į šoną, ir į viršų ir į šoną. Suminis indeksas ir simetrija apskaičiuojami panašiai kaip ir apatinėms galūnėms, atsižvelgiant į viršutinės galūnės ilgį ir nustumto indikatoriaus atstumus. Lyginami abiejų pusių galūnių rezultatai, vertinama simetrija.

Dinaminio stabilumo ir pusiausvyros testo kaina

Pavadinimas Kaina

Y-Balance testas

30 €
Kitos sportinio testavimo paslaugos
Sportinis testavimas
Raumenų diagnostinis testavimas TMG S2 sistema
Tensiomiografijos metodu paremta patentuota funkcinės raumenų diagnostikos sistema. Testavimo metu įvertinamas raumenų skaidulų tipas, savybės, tonusas ir kitos savybės.
Raumenų diagnostinis testavimas TMG S2 sistema
Vienos raumenų poros testavimas arba visų sporto šakai svarbiausių raumenų grupių tyrimas – 15 – 125 €
Daugiau informacijos
Sportinis testavimas
Raumenų jėgos, ištvermės, tarpusavio sąveikos tyrimas Biodex izokinetine sistema
Izokinetinė sistema „Biodex Pro 4“ – tai prietaisas, naudojamas testuoti ir lavinti raumenų jėgą, ištvermę bei įvertinti raumenų grupių tarpusavio sąveiką.
Raumenų jėgos, ištvermės, tarpusavio sąveikos tyrimas Biodex izokinetine sistema
Raumenų jėgos, greičio, galingumo, jėgos simetriškumo indekso nustatymas – 50 €
Daugiau informacijos